was successfully added to your cart.
Akademia Snu

Jaka pościel dla alergika?

Autor: 22 września 2017 Brak komentarzy

Czy zastanawialiście się kiedyś nad obecnością mikroorganizmów, które w potężnych ilościach otaczają nas z każdej strony, co więcej, są dla nas małymi wrogami? Dobrym przykładem są małe pajęczaki, które towarzyszą nam podczas prawie każdego zaśnięcia. Są to roztocze kurzu domowego, które przebywają w ciepłych oraz wilgotnych miejscach. Przebywają bardzo często w naszej pościeli, którą otulamy się do snu. Nie tylko są nieodłącznym gościem naszych łóżek, ale również kanapy, poduszek czy kołdry. Nie są one naszym wrogiem, ale za to ich odchody, które mogą posiadać silnie posiadający alergizujący czynnik. To sprawia, że osoby uczulone i z dużymi skłonnościami alergicznymi muszą zadbać o odpowiedni rodzaj pościeli, by zasypiać bez obaw przed atakami kaszlu, duszności lub innymi objawami astmy . Spokojnie, oczywiście mamy na to sposób oraz doradzimy Ci, aby wszystkie osoby narażone na alergie mogły spokojnie oraz bezpiecznie zasypiać we własnym łóżku.

Wybór odpowiedniej pościeli

To bardzo istotne, gdy jesteśmy w szczególny sposób narażeni na roztocze. Jakie pościele oferują nam sprzedawcy? Są to między innymi pościele syntetyczne, wełniane oraz z jedwabne. Wspólnie zastanowimy się oraz opiszemy każdą z nich, by odpowiednio dobrać pościel, by zmniejszyć lub całkowicie wykluczyć reakcje alergiczne podczas naszego wypoczynku, jakim jest sen.

Pościel syntetyczna

Polska pościel

W sklepach roi się ich cała masa, które przebijają swoją popularnością wszystkie inne pościele. Nie tylko kuszą swoją szeroką dostępnością, ale również dość niską ceną. Pod szyldem ,,pościel antyalergiczna’’ często nie posiadają właściwości, które zapewnią ochronę przed roztoczami. Warto zatem sprawdzać skład materiału, którym będziemy się otaczać podczas każdej nocy. Polecamy pościel syntetyczną z naturalnego materiału, dzięki któremu nasze ciało będzie mogło swobodnie oddychać.

Pościel wełniana

Może i trudno w to uwierzyć, ale pościel wełniana należy do jednych z najbardziej ekskluzywnych. W zimowe noce taka pościel zapewnia nam ciepło, natomiast w ciepłe letnie noce zapewni nam przyjemny chłód, dzięki doskonałej wentylacji. Najczęściej stosowaną tkaniną wełnianą jest kaszmir. Pościel wełniana jest zalecana dla alergików ze względu na fakt, że nie przyciąga kurzu.

Pościel jedwabna

Taki rodzaj pościeli jest bardzo delikatny i przyjemny dla naszej skóry. Nie tylko otula nas podczas snu, ale ogrzewa, by nie dopuścić do przegrzania naszego ciała. Jeśli zatem wybieramy taki rodzaj produktu do naszego łóżka, warto zaopatrzyć się w gęsty materiał o częstym splocie, który uniemożliwi rozciągniecie się materiału i przedostaniu się do środka małych alergicznych wrogów. Musimy jednak zaznaczyć, że pomimo licznych zalet takiego materiału należy dbać o niego w szczególny sposób. Polecamy pralnie chemiczne, które w odpowiedni sposób zadbają o czystość oraz kondycję naszego materiału jedwabnej pościeli.

Jeśli są Państwo zdecydowani na pościel antyalergiczną, to serdecznie zapraszamy do zakupu pościeli w naszym sklepie –  https://makalulu.pl/produkt/posciel-pure-white-sensitive-skin/, którą polecamy specjalnie dla osób narażonych na uczulenia alergiczne. Posiada wszystkie składniki, które uchronią nas przed małymi szkodnikami oraz zadba o wysoką jakość snu.

Pościele antyalergiczne w Makalulu.pl

 

pościel PURE WHITE dla alergika Makalulu

BIAŁA pościel antyalergiczna 200 x 220 cm

BIAŁA pościel antyalergiczna 150 x 200 cm

pościel PURE WHITE dla alergika Makalulu

Dziecięca pościel antyalergiczna 100 x 135 cm