was successfully added to your cart.
Akademia Snu

Trend botaniczny w wystroju wnętrz – moda na rośliny i zieleń „Green is a new black”

Autor: 25 stycznia 2018 Brak komentarzy

Modne aranżacje wnętrz inspirowane są zarówno stylem industrialnym, jak i wiejskimi klimatami, chłodnym minimalizmem lub też skandynawskimi elementami. Poza tym trendy jest klasyka i nowoczesne wzornictwo. Kluczem staje się więc pewnego rodzaju konsekwencja oraz pomysł na nieszablonowe dodatki i wykorzystanie ciekawych motywów, które będą przyciągać uwagę. Poza inspiracjami geometrycznymi wzorami w tradycyjnych i modernistycznych wnętrzach często wykorzystuje się roślinne motywy.

Stylowe roślinne printy

poszewka dekoracyjna Paparoć MakaluluZarówno projektanci, jak i psychologowie podkreślają dobroczynny wpływ koloru zielonego i roślin na nasze samopoczucie i nastawienie do świata. Dlatego właśnie tak często te motywy pojawiają się na ścianach, tkaninach czy nawet meblach. Popularne zasłony czy też poduszki oraz pościel wykorzystują bardzo realistyczne obrazy roślin. Ten trend bardzo ciekawie wkomponowuje się w modę na eko oraz bio. Dlatego właśnie warto zwrócić uwagę nie tylko na ciekawy printing na przykład liści czy też kwiatów, ale również na jakość materiałów oraz odpowiednie atesty. Szczególnie pościel i poszewki na poduszki https://makalulu.pl/kategoria-produktu/kolekcje/z-mchu-i-paproci/ powinny być wykonane z naturalnych przewiewnych tkanin, które pozwalają skórze oddychać i są odpowiednie nawet dla alergików. Doskonałe roślinne grafiki pięknie będą prezentować się na szlachetnej satynie bawełnianej, a ich realistyczny wygląd zachwyci wszystkich użytkowników.

W lesie i na łące

Wnętrza stawiają na rośliny w różnych wydaniach. Warto oczywiście zadbać o żywe kwiaty, które dobroczynnie wpływają na człowieka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z rozmysłem wprowadzić te motywy do wnętrza, szczególnie że natura jest piękna i zaskakuje swoim bogactwem. W nowoczesnym designie sprawdzają się zarówno ciekawe wzory, jak i aranżacje z przeskalowanymi elementami roślin takimi jak liście, gałązki, paki, szyszki, kwiaty i wiele innych. Poza tkaninami czy dywanami tego typu aranżacje doskonale sprawdzają się na fototapetach czy też plakatach. To fantastyczna dekoracja ściany, która nie podlega chwilowej modzie.

W projektowaniu wnętrza z elementami roślin warto zwrócić uwagę na konsekwencje i umiar. Duży wzór powinien występować na jednym elemencie, a tym samym stanowić dominantę kompozycyjną, którą pozostałe dekoracje czy meble mogą po prostu w subtelny sposób uzupełniać. Tak jak w minimalistycznych trendach, tutaj również przydaje się pewnego rodzaju harmonia. Ten sam efekt chcemy uzyskać przecież wprowadzając zieleń do salonu czy też sypialni – zieleń, która ma moc oczyszczania ze złych emocji i tworzenia pozytywnych relacji. W tym aspekcie nawiązywania we wnętrzach do świata roślinnego staje się naturalną potrzebą człowieka. Poza tym każdemu wnętrzu takie dodatki dodadzą szlachetności i uniwersalności. Z całego bogactwa produktów, faktur kolorów bez problemu można wybrać dokładnie takie, jakie wpasują się w nasze wnętrze – realistyczne świetnie będą prezentować się w minimalistycznym, sentymentalne w rustykalnym, a abstrakcyjne w industrialnym. A zieleń niech króluje!

 

Zobacz nasze produkty w kolekcji „z mchu i paproci”!

 

LIŚĆ poszewka na poduszkę Makalulu

Poduszka dekoracyjna LIŚĆ

Poduszka dekoracyjna LIŚCIE

poszewka dekoracyjna Szyszka Makalulu

Poduszka dekoracyjna SZYSZKA